KONTAKT
MURGRABIA
ul. Tama Pomorzańska 13 P,
70-030 Szczecin
tel: +48-914334922
e-mail: biuro@murgrabia.eu
Strona główna / Gięcie krawędziowe

Gięcie krawędziowe

Tworzywa sztuczne cieszą się sporą popularnością od wielu lat. Nie można się temu dziwić, ponieważ można je zastosować w praktycznie każdej branży. Dlatego też wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i oferujemy termoformowanie poliwęglanu, a także gięcie plexi. Dzięki temu z powodzeniem będzie można stworzyć różnego rodzaju wiaty garażowe, elementy karoserii czy też wiat przystankowych. Tworzywa sztuczne są niezwykle wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, a także odporne chemicznie, przez co znajdują zastosowanie w wielu branżach.

Jak dochodzi do termoformowania poliwęglanu?

W celu termoformowania poliwęglanu wykorzystujemy gięcie na gorąco. Maszyna rozgrzewa się do ponad 100 stopni. Pozwala to na podgrzanie tworzywa, co w konsekwencji sprawia, że staje się ono miękkie i plastyczne. Dzięki temu możliwe jest wykonanie gięcia w zakładanym kształcie. Warto jednak pamiętać, że niedogodności mogą pojawić się z wąskimi krawędziami, które mają kilka centymetrów. Trzeba liczyć się z tym, że na takim materiale będzie widoczny efekt ugięcia. Nasza firma wykonuje termoformowania poliwęglanu do 3 metrów szerokości krawędzi.

Oprócz poliwęglanu na gorąco można giąć także plexi, PVC oraz poliester.

Gięcie krawędziowe na zimno

W ramach świadczonych usług wykonujemy również gięcia krawędziowe na zimno. Maszyna posiada specjalną matrycę w kształcie litery V. Materiał cały czas spoczywa na krawędziach matrycy. W trakcie działania, zewnętrzna strona tworzywa sztucznego jest rozciągana, a wewnętrzna ściskania. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że z powodzeniem można wykonać formowania praktycznie każdego materiału posiadającego szerokość nie większą niż 2,6 metra, a przy tym długość brzegu będzie większa niż 5 mm.

W ramach wcześniejszych współpracy tworzyliśmy m.in. regały do bio-banków, w których to składowane są próbki w niskiej temperaturze płynnego azotu. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!