KONTAKT
MURGRABIA
ul. Tama Pomorzańska 13 P,
70-030 Szczecin
tel: +48-914334922
e-mail: biuro@murgrabia.eu
Strona główna / Usługi / Grawerowanie

Grawerowanie

Na wielu materiałach potrzebne są rozwiązania, które pozwolą na naniesienie na nich różnego rodzaju wzorów czy też napisów. Tego typu oznaczenia doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku małych, jak i dużych elementów. Dlatego też wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i oferujemy grawerowanie laserowe, które doskonale sprawdzi się w przypadku większości powierzchni. W ofercie posiadamy również nanoszenie grafik ploterem CNC za pomocą frezów stożkowych i walcowych. Są to przede wszystkim niezwykle trwałe rozwiązania. Warto wspomnieć o tym że wykonujemy usługi przecinania tworzyw za pomocą frezarki CNC i lasera CO2.

Grafika wektorowa to podstawa!

Nasza firma zajmuje się grawerowaniem wektorowym. Grafika zapisana z rozszerzeniem DFX/CDR lub w SolidWorks jest nanoszona przez laser na powierzchnię wektor po wektorze. Można nazwać ten rodzaj oznaczania rowkowaniem. Co ważne, nie wykonujemy tego typu projektów graficznych na zlecenie. Państwo, chcąc skorzystać z naszych usług, powinni dostarczyć do nas gotowy plik, który będziemy mogli zrealizować.

Na jakich tworzywach grawerujemy laserowo?

Oprócz wykonywania frezowania czy też oznaczania powierzchni zajmujemy się także ich sprzedażą. Proponujemy wysokiej jakości produkty, dzięki czemu mamy pewność co do ich wytrzymałości. W związku z tym wszelkiego rodzaju grawerowania dokonujemy tylko i wyłącznie na oferowanych przez nas tworzywach takich jak plexi, płyty PET, PA oraz POM-C. Co więcej, możemy również zająć się wykonywaniem usług na kartonie/papierze, sklejce suchotrwałej oraz innych materiałach w zależności od potrzeb klienta.

Jaka jest cena grawerowania?

Nasza firma zaczyna naliczać koszty za każdą minutę pracy maszyny. To od tego uzależniona jest końcowa cena, dlatego też wpływ na nią będą miały takie czynniki, jak m.in. liczba powierzchni do oznakowania, wielkość powierzchni, a także sam stopień skomplikowania projektu. Nie dokonujemy wstępnych wycen w momencie, kiedy nie ma przygotowanej grafiki wektorowej.

Zalety grawerowania laserowego

Tego typu oznaczanie powierzchni charakteryzuje się bezkontaktową obróbką materiału, dzięki czemu znacznie szybciej i sprawniej przebiega cały proces. Co więcej, w tym przypadku działa wiązka światła, co oznacza, że żadne narzędzie się nie zużyje. Wykorzystywanie lasera CO2 lub frezarki CNC pozwala na maksymalną precyzję wykonania, co z pewnością w wielu przypadkach będzie niezwykle ważne.

Jeśli więc chcieliby Państwo skorzystać z naszych usług to serdecznie zapraszamy do kontaktu lub wizyty w naszym biurze w Szczecinie.